«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն՝ ՀՀ ԱԺ քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակել է 2017 թ. երրորդ եռամսյակի ընթացքում ՀՀ Ազգային ժողովին ուղղված նամակների վիճակագրական տվյալները:
Ընդունվել, գրանցվել եւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանին է հանձնվել քաղաքացիների 170 նամակ: ՀՀ ԱԺ նախագահների տեղակալներին է հանձնվել 49 նամակ:
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովներին է հանձնվել քաղաքացիների 255 նամակ, ՀՀ ԱԺ խմբակցություններին՝ 141 նամակ: ՀՀ ԱԺ աշխատակազմին հասցեագրված է եղել 16 նամակ:

631 Letters Received
According to the Law on The Procedure for Consideration of Citizens’ Proposals, Applications and Complaints, the General Division of the RA National Assembly Secretariat issued the statistical data of the letters addressed to the RA National Assembly during the third quarter of 2017.
The citizens’ 170 letters have been accepted, registered and delivered to the President of the RA National Assembly Ara Babloyan. 49 letters have been delivered to the RA NA Vice Presidents.
255 citizens’ letters have been delivered to the NA Standing Committees, 141 letters have been delivered to the NA Factions. 16 letters have been delivered to the RA NA Staff.